Wydajność vs. oszczędność

Ile domostw tyle sposobów na ogrzanie domu. Obecnie niemal w każdym domu znajdują się nowoczesne kotły i piece, które pozwalają na wydajne ogrzewanie domu. Jednak nie tylko posiadanie odpowiedniego kotła, gwarantuje nam pewność dobrze ogrzanego domu. Ważny jest także dobór paliwa, a dokładnie to jak bardzo kaloryczne będzie paliwo, które wybierzemy.

Tani opał czy jakościowy materiał?

Naszym odbiorcom rekomendujemy użycie wysokokalorycznych materiałów opałowych. Przy wyborze kaloryczności, postawienie na tani opał daje jedynie pozorną oszczędność. Tani opał wymaga częstego dokładania aby uzyskać optymalną temperaturę. Finalnie tracimy przez to czas, energię ale również pieniądze. Spalając w finalnym rozrachunku więcej węgla niż przy zakupie przykładowo ekogroszku o wysokiej kaloryczności.

Kolejnym częstym błędem, który również wynika z chęci wygenerowania oszczędności, jest blokowanie funkcjonalności kotła. Polega to na tym, że użytkownicy utrzymują temperaturę kotła na poziomie 40 stopni, jednocześnie ustawiając pełną moc termostatu. Prowadzi to niestety do awarii pieca, zużycia całego systemu i nieefektywnego zużycia paliwa. Optymalna temperatura kotła powinna wynosić około 70 stopni.

Jak wybrać mądrze?

Reasumując, oszczędność w kwestii ogrzewania często jest jedynie pozorna, odbije się na częstym serwisie kotła, spiekach uszkadzających kocioł lub będzie okupiona częstym schodzeniem do kotłowni w celu poprawy spalania. Najlepiej wybrać kaloryczny materiał od sprawdzonego dostawcy.

Nasi Klienci mogą liczyć na materiał opałowy najlepszej jakości, jak również na porady w kwestii ustawień pieca.