Ekogroszek – kiedy kupisz go najtaniej?

Ekogroszek znajduje się na podium sposobów grzewczych wybieranych w Polsce. Każdemu z posiadaczy kotła podajnikowego zależy na zakupie produktu najwyższej jakości. Przezorny użytkownik chętnie zaopatrza się w zapas, który starczy mu na cały sezon grzewczy. Czy istnieją jakiekolwiek schematy kiedy ekogroszek jest najtańszy? Co ma wpływ na jego cenę? Czy jest ona uzależniona od pory roku? Niejednego posiadacza kotła podajnikowego, z pewnością nurtują te pytania. W naszym artykule znajdzie na nie odpowiedź.

Sezon na ekogroszek
Odpowiedni sezon na zakup ekogroszku rozpoczyna się w marcu i trwa do końca lata. W ciągu tych kilku miesięcy mamy pewność, że produkt będzie tańszy, a jego jakość będzie wyższa. W trakcie sezonu grzewczego, z powodu pośpiechu, często stawiamy na zakup z niesprawdzonych źródeł. Zazwyczaj wiąże się on obniżoną jakością produktu, z racji dużego popytu możemy również trafić na nieuczciwych sprzedawców.

Opał osiąga najniższe ceny już na przełomie od marca do maja, potrafią być o kilka procent niższe niż  w nadchodzącym sezonie grzewczym. Warto przeanalizować j porównać koszty, oszczędności jakie możemy zyskać w przeciągu roku są na prawdę spore.

Jakość ekogroszku
Aby jego funkcjonalność była bez zarzutu węgiel powinien być zakupiony w formie suchej i czystej, wtedy z pewnością ogrzeje Nam cały budynek. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie trafiamy na produkt o zupełnie przeciwnych właściwościach, który jest wilgotny lub zanieczyszczony ziemią czy błotem. Niestety przez taki wybór możemy stracić wydane pieniądze, a co gorsza ma on również negatywny wpływ na pracę naszego pieca. Warto więc zaopatrzyć się w węgiel dużo wcześniej i w ten sposób mieć kontrolę nad jego dobrą jakością  oraz naszymi  finansami.

Co ma wpływ na cenę?
Bez wątpienia – niski popyt. Niewielu z użytkowników zaopatrza się w węgiel tak wcześnie. W tym czasie na rynku pojawia się wiele promocji i przecen, z których warto skorzystać.
W okresie letnim, podczas dodatnich temperatur składowany opał wysycha, tym samym ma dużo niższą wilgotność. Taki ekogroszek ma o wiele lepszą funkcjonalność – lepiej się rozpala, pali i dużo szybciej osiąga upragnioną temperaturę.

Cena ekogroszku zmienia się w przeciągu roku. Najlepszym okresem na jego zakup jest jednogłośnie sezon wiosenny i letni. Warto zaplanować zakup dużo wcześniej, będziemy mieć pewność że ilość jaką potrzebujemy będzie Nam dostarczona bez większych problemów. Możemy być również pewni, że cena produktu będzie niższa niż w kolejnych miesiącach. 

Nasze ceny znajdziesz na naszym profilu na facebooku.